Jaki powinien być mundurek szkolny?

gc4a8486
Klasyczny mundurek szkolny – czym się charakteryzuje?
26 listopada 2016
h53a0948

Mundurek szkolny spełniający oczekiwania rodziców, uczniów i nauczycieli

Mundurek szkolny budzi i zawsze budził wiele emocji. Inne odczucia wywołuje w świeżo upieczonych absolwentach gimnazjum, którzy właśnie wybierają się do liceum i mają spędzić w nim kolejne lata,  inne w rodzicach, jeszcze inne w nauczycielach. Każda z tych osób ma zapewne również inne wyobrażenie o idealnym mundurku szkolnym, nie mówiąc już o tym, że obraz tego jak powinien wyglądać mundurek szkolny jest również (choć w mniejszym stopniu, niż tradycyjna moda) powiązany z aktualnymi trendami. Jaki więc powinien być idealny mundurek szkolny? Biorąc pod uwagę jak wiele różnych uwarunkowań musi on spełnić i jak wiele oczekiwań zaspokoić, nie da się chyba znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jednak pod wpływem doświadczeń, wspólnej pracy i rozmów z młodymi ludźmi ich rodzicami oraz nauczycielami nasza firma wypracowała różnorodne wzory mundurków szkolnych, które mogą zaspokoić oczekiwania wielu stron. Na każdym etapie przygotowania mundurka staramy się pamiętać o tym, że powinien on spełnić wiele oczekiwań.

Praca nad mundurkiem dla szkoły – od czego zacząć?

Opracowanie nowego mundurka zawsze zaczynamy od rozmowy. Rozmawiamy z kadrą nauczycielską, która jako pierwsza zgłasza zapotrzebowanie i zainteresowanie mundurkami, ale coraz częściej w proces decyzyjny włączani są także uczniowie. To z nimi konsultowane są kolory, fason mundurka i logo szkoły – ostateczna decyzja bywa więc wynikiem współpracy nauczycieli i uczniów. W trakcie wstępnego wywiadu z nauczycielami i uczniami pytamy o historię szkoły – o to czy placówka posiada już ustalone tradycje bądź tradycyjny wzór stroju dla uczniów, a może dopiero zaczyna tworzyć swoją własną historię oraz potrzebuje pomocy w zdefiniowaniu swojej tożsamości.
Mundurek szkolny niegdyś znienawidzony przez uczniów, dziś staje się coraz bardziej na czasie, jest znakiem przynależności do jakiejś grupy – często uczniów wyróżniających się pod pewnymi względami. Mundurek jest znaczącym atrybutem elitarności, powagi oraz historii szkoły.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie zlecenia produkcji mundurków szkolnych do kontaktu pod numerem telefonu: 601 324 765

Komentarze są wyłączone.