Klasyczny mundurek szkolny – czym się charakteryzuje?

h53a0948
Jaki powinien być mundurek szkolny?
26 listopada 2016
gc4a8486

Mundurek szkolny dziewczęcy

Mundurek szkolny dziewczęcy jest to nic innego jak żakiet damski klasyczny o  kroju pół-formalnym i sportowym charakterze lekko pasowany zaprojektowany w sposób by pewne elementy można było łatwo modyfikować nadając mu indywidualny charakter lub korygując wraz ze zmieniającą się modą. Kobiece mundurki szkolne posiadają wcięcie w talii oraz zaszewki na biuście, które podkreślają sylwetkę. W zależności od figury dziewczynki stopień dopasowania mundurka w talii można modyfikować, tak aby mundurek spełniał indywidualne wymagania i był dopasowany do osoby. Podczas mierzeń niejednokrotnie zauważyliśmy, że większość uczennic wybiera fasony mocno dopasowane, oceniając fachowo można powiedzieć, że lekko za małe. W pracy z młodymi ludźmi zawsze staramy się jednak pamiętać, że to właśnie oni będą chodzić w naszej odzieży na co dzień i ich zadowolenie zawsze stawiamy na pierwszym miejscu.

Mundurek szkolny męski

Mundurek szkolny męski to nic innego  jak klasyczna męska marynarka – najczęściej (w ostatnich kilku latach) dwu-guzikowa oraz bardzo lekko pasowana. Marynarka męska jest cięższa w charakterze od wersji mundurku szkolnego dziewczęcego z racji też użytych materiałów klejonek i wkładów i bardziej formalna w odbiorze. Młodzi mężczyźni to nie mniej wymagający klienci niż ich rówieśniczki, przykładający może mniejszą wagę do stopnia dopasowania mundurka, ale zwracający większą uwagę na detale mundurka np. dodatkowe kieszenie ale czasem zwracają uwagę na detale. Ważnym aspektem męskiego mundurka szkolnego jest jego długość. Wzrost u chłopców w wieku licealnym bywa znacznie bardziej zróżnicowany, niż wzrost dziewczynek. Spotykamy się z chłopcami o wzroście 160 cm, ale także ich kolegami o wzroście znacznie powyżej 1.80 cm. W chwili rozpoczęcia liceum wielu chłopców nadal jest w intensywnej fazie wzrostu, z tego powodu jako producent mundurków szkolnych zalecamy rodzicom, aby dobierać mundurek lekko większy, niż wskazywałoby na to pierwsze mierzenie. 
Emblematy na mundurku szkolnym – jakie logo sprawdzi się najlepiej?
Prawie każdy mundurek szkolny posiada znak bądź logo szkoły. Jego forma jest mocno powiązana z historią placówki. Młode szkoły stawiają na nowoczesne znaki, projektowane w studiach graficznych bądź przez profesorów szkół wyższych. Licea oraz gimnazja z tradycjami często decydują się na to, aby akcentować swoją długą historię, nawiązując w logotypie do dawnych znaków identyfikacji szkoły. Logo na mundurku szkolnym można wykonać na wiele sposobów, nasza firma chętnie służy radą i kontaktami w zakresie detali.

Kontakt w sprawie mundurków szkolnych pod numerem telefonu: 601 324 765 – zapraszamy!

Komentarze są wyłączone.